Slovenská liga: stávky a kurzy

Slovenská liga 2020/2021 je v plnom prúde. V tomto článku sa dozviete, akú sú aktuálne kurzy a u ktorých operátorov sa vám oplatí staviť si peniaze na výsledky zápasov.

Slovenská liga: Československá liga

Prvá slovenská futbalová liga je najvyššia slovenská futbalová liga, ktorá vznikla v roku 1993 hneď po vzniku samostatnej Slovenskej republiky. Je zrejmé, že predchodcom Slovenskej ligy bola Československá liga, ktorá bola najvyššou futbalovou súťažou v rokoch 1925 až do spomínaného roku 1993.

I napriek tomu, že sa slovenské tímy v každom roku zúčastnili Československej ligy, väčšinu ročníkov získali víťazstvo pražské tímy, na čele so Spartou Praha a tímom Slavia Praha.

Úspešnými rokmi pre slovenské tímy boli najmä 1949-1952, kedy sa trikrát po sebe podarilo obhájiť víťazstvo bratislavskému tímu NV Bratislava, ktorý bol predchodcom dnešného Slovanu. Ďalší, štvrtý titul v poradí sa podarilo Slovanu vybojovať v roku 1955.

Ďalším úspešným obdobím pre slovensk= timy boli ročníky 1968 až 1975, kedy za podarila nastoliť takzvaná nadvláda slovenských tímov. V týchto ročníkoch sa podarilo päťkrát obhájiť titul trnavskému tímu Spartak, a ďalšie dva razy sa stal víťazom Slovan Bratislava.

Posledný titul získaný slovenským tímom pred rozdelením krajín bol v roku 1991/1992, kedy sa po 17 rokoch stal majstrom Slovan Bratislava.

Fortuna liga 2020/2021: Aktuálne kurzy a stávky na víťazov

Slovenská liga: od 1993 až dodnes

Samostatná slovenská liga si od jej vzniku prešla mnohými názvami, ktorú súviseli predovšetkým s hlavným sponzorom tohto dôležitého futbalového turnaja. Od jej vzniku až do roku 1997 niesla jednoduchý názov 1. liga. Naledujúcich päť ročníkov nieslo názov Mars superliga, po ktorom došlo k návratu k pôvodnému názvu. V období od roku 2003 na nasledujúcich 10 ročníkov bolo toto športové podujatie známe pod názvom Corgoň liga. Ročník 2020/2021 nesie názov Fortuna liga.

Najviac vížazstiev v slovenskej futbalovej lige má na konte bratislavský tím Slovan Bratislava, ktorý sa snal opakovane víťazom.

Fortuna liga 2020/2021

V tomto ročníku populárneho futbalového turnaja sa Fortuna ligy zúčastní 12 profesionálnych slovenských futbalových klubov, a to:

 • FC DAC 1904 Dunajská Streda – MOL Aréna
 • ŠK Slovan Bratislava – Tehelné Pole/Národný futbalový štadión
 • FC Spartak Trnava – Štadión Antona Malatinského
 • ŠKF Sereď – Štadión Pod Zoborom
 • MFK Ružomberok – Štadión MFK Ružomberok
 • MŠK Žilina – Štadión Pod Dubňom
 • MFK Zemplín Michalovce – Mestský štadión Michalovce
 • FC Nitra – Štadión Pod Zoborom
 • FC ViOn Zlaté Moravce – Štadión FC ViOn
 • FK Senica – Štadión FK Senica
 • AS Trenčín – Štadión Pod Dubňom
 • FK Pohronie – Mestský futbalový štadión Žiar nad Hronom

Zmenou oproti minulému ročníku povolenou Medzinárodnou futbalovou federáciou je možnosť striedať piatich hráčov v troch prerušeniach hry. V minulom roku bolo povolené striedať maximálne 3 hráčov.

Fortuna liga 2020/2021 bola zahájená 8. augusta 2020, kedy začali zápasy prvého kola a začala tzv. jesenná čast ligy. Zápasy budú prebiehať do 15. decembra, po ktorej bude zimná pauza. Po tejto pauze bude 13. februára 2021 zahájená jarná časť, ktorej kolá pobežia až do 6. marca 2021.

Fortuna liga: priebežné výsledky

V dobe písania tohto článku máme za sebou prvých päť kôl Fortuna ligy, ktoré prebehli v priebehu posledných letných dní 2020. V poslednom, piatom kole, ktoré prebiehalo 29.8. až 31.8.2020.

Prvý zápas piateho kola Fortuna ligy skončil remízov 0:0 medzi Nitrou a Senicou, druhý zápas výhrou Serede nad Trnavou 2:0. 30. Augusta sa odohrali ďalšie 3 zápasy, z ktorých najzaujímavejším na počet gólov bol rozhodne duel medzi Žilinou a Michalovcami, ktorý skončil výhrou Žiliny 6:2. V tom istom čase sa podarilo Dunajskej strede zdolať Zlaté Moravce s výsledkom 2:1. Súboj medzi Ružomberkom a Pohroním skončil remízou 0:0. V poslednom zápase piateho kola sa podarilo Slovanu Bratislava poraziť Trenčín s výsledkom 2:1.

Po skončení piateho kola Fortuna ligy je na čele tabuľky Dunajská Streda, ktorej sa v piatich odohraných zápasoch podarilo nazbierať 15 bodov. V nie úplne tesnom závese sú Slovan Bratislava a Žilina, ktoré majú aktuálne 9 bodov. Je treba dodať, že Slovan Bratislava má odohrané len 4 zápasy, a celkové skóre má priebežne vyššie ako Žilina, vďaka čomu mu v tabuľke aktuálne patrí druhé miesto. Najväčší rival Slovanu Bratislava, Spartak Trnava je aktuálne na štvrtom mieste v tabuľke, s priebežným výsledkom 7 bodov.

Slovenská liga: stávky

Fortuna liga 2020/2021: Aktuálne kurzy a stávky na víťazov

V dobe písania tohto článku nás čaká 6. a 7. Kolo Fortuna ligy, ktoré prebehnú 12. a 19. septembra 2020. Najviac očakávaným zápasom je derby medzi bratislavským Slovanom a trnavským Spartakom.

Rivalita medzi týmito dvoma futbalovými klubmi existuje už od roku 1926, kedy v marci prebehlo prvé derby medzi rivalmi ŠK Slovan Bratislava a FC Spartak Trnava sa odohralo v marci tohto roku. V tomto dueli sa proti sebe postavili vtedajší Rapid Trnava v červeno-čiernych dresoch a ŠK Bratislava v modro-bielych farbách. V tomto zápase vyhral Rapid Trnava, a to 3:1.

Za skutočný vznik futbalovej rivality medzi týmito dvoma špičkovými slovenskými týmami môže prestup trnavského hráča Masaroviča do ŠK Bratislava v roku 1942, ktorý tak vykonal i napriek výslovnému nesúhlasu Rapidu. V roku 1950 požiadal o uvoľnenie do ŠK Bratislava ďalší hráč, Malatinský, hneď potom aj Benedikovič. V trnavskom rapide tak vznikli rozbroje a tím kvôli tomu vypadol z Československej ligy.

Je zrejmé, že aktuálne najviac stávkarov sleduje predovšetkým tento zápas a ukladá si naň stávky. Po naštudovaní si aktuálnych kurzov v najväčších slovenských stávkových kanceláriách, ako je napríklad Tipsport, Fortuna či Niké je zrejmé, že 99% hráčov vsádza na výhrutímu Slovan Bratislava. Aktuálny kurz na Slovan sa pohybuje okolo 1,3, pričom kurz na výhru tímu Spartak Trnava je okol 8. Nielen, že Slovan Bratislava má širšiu základňu fanúšikov, ale stávkari vychádzali z aktuálnej tabuľky výsledkov po piatok kole Fortuna ligy ako aj z víťazstva Slovanu v minulom ročníku.

Za ďalších víťazov duelov na základe aktuálnych kurzov v stávkových kanceláriách sú považované aj Zlaté Moravce v dueli so Senicou, Dunajská Streda v dueli s Ružomberkom, či Žilina v dueli so Sereďou. Všetky tieto zýpasy sú naplánované na 11. a 12. septembra 2020.

V prípade, že si chcete staviť aj vy, odporúčame stávkové kancelárie Tipsport, Doxxbet, Niké a Fortuna.