ŠK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava Jún 2023 – KURZY, FAVORITI

ŠK Slovan Bratislava vs FC Spartak Trnava a ich rivalita je známou každému správnemu slovákovi. Prečítajte si, v ktorej stávkovej kancelárií je najlepšie si vsadiť na víťaza. 

 

ŠK Slovan Bratislava vs FC Spartak Trnava – Najlepšie stávkové stránky

Najlepšie stávkové stránky Uvítacie ponukyOdkaz na bezplatné stávky
Tipsport
Bet365 Android
vstupný bonus 4,000€, registračný bonus 15€ Získajte bezplatné stávky >
Fortuna
Bet365 Android
vstupný bonus 30€ s možnosťou využiť ho v stávke bez rizika tiež do 30€ Získajte bezplatné stávky >
Doxxbet
Bet365 Android
vstupný bonus 2,000€ a bonus na stávku bez rizika do 20€ Získajte bezplatné stávky >


Prvé derby medzi rivalmi ŠK Slovan Bratislava a FC Spartak Trnava sa odohralo v marci roku 1926, kedy sa proti sebe postavili vtedajší Rapid Trnava v červeno-čiernych dresoch a ŠK Bratislava v modro-bielych farbách. V tomto zápase vyhral Rapid Trnava, a to 3:1. 

ŠK Slovan Bratislava vs FC Spartak Trnava

Za vznik futbalovej rivality môže prestup trnavského hráča Masaroviča do ŠK Bratislava neskôr, v roku 1942, ktorý tak vykonal i napriek výslovnému nesúhlasu Rapidu. V roku 1950 požiadal o uvoľnenie do ŠK Bratislava ďalší hráč, Malatinský, hneď potom aj Benedikovič. V trnavskom rapide tak vznikli rozbroje a tím kvôli tomu vypadol z Československej ligy.

Vrchol rivality v Československej lige nastalo pár rokov neskôr, a to v marci 1968, kedy na preplnenom štadióne praskla bariéra a ľudia sa vyrútili do ihriska na, čo malo za dôsledok niekoľko zranených a dohru za zeleným stolom. 

Po zniku samostatného Slovenska sa odohralo prvé slovenské derby 11. septembra 1993, ktoré vyhral Slovan 3:1. O 3 roky neskôr, v novembri 1996 zaznamenalo Tradičné derby rekordnú účasť. Najvyššia návšteva na slovenskej lige predstavovala neuveriteľných 22 354 divákov. Zaujímavosťou je, že tento rekord bol prekonaný až v roku 2019, a to len o približne 150 divákov.

V roku 1999 došlo k ďalšej neočakávanej udalosti, ktorá len zhoršila vzťahy medzi týmito dvoma tímami. Po výhre Spartaka Trnava na štadióne Tehelné pole v Bratislave napadli slovanistickí fanúšikovia hráčov Spartaka. V roku 2009 musel tento duel dokonca prebehnúť bez divákov kvôli fanúšikom trnavského tímu, ktorý vhodili pyrotechniku na bránku domácich na zápase FC Nitra vs Spartak Trnava.

Zápasy Slovana a Spartaku sú už dlhé roky označované za rizikové, a silné zastúpenie policajného dozoru na týchto dueloch nie je výnimkou.

ŠK Slovan Bratislava a aktuálne výsledky a zloženie

ŠK Slovan bratislava je aktuálne najviac úspešným slovenským futbalovým klubom, ktorý má na konte až 26 majstrovských titulov. V historickej tabuľke sa nachádza na treťom mieste, hneď za pražskými klubmi Sparta a Slavia. Na domácej a medzinárodnej scéne získal vyše 50 trofejí, čo je bezpochybi najviac zo všetkých slovenských klubov.

Za vynikajúce výsledky ŠK Slovan Bratislava hovorí aj 25 ligových titulov, 16 národných pohárov. Slovan vyhral päťkrát Česko-slovenský pohár a štyrikrát aj slovenský Superpohár. Najväčším úspechom však aj naďalej zostáva výhra Poháru víťaza pohárov v roku 1969, kedy Slovan vo finálnom duely porazil legendárny klub FC Barcelona. Dodnes sa to žiadnemu inému klubu z bývalého Česko-Slovenska nepodarilo.

ŠK Slovan Bratislava na sebe už od roku 2010 nosí modro-biele dresy značky Adidas, a ich aktuálnym sponzorom je už po druhýkrát Niké. Aktuálne má veľmi silné zloženie hráčov z celého sveta, ako aj niekoľko silných slovenských hráčov, ako je Dominik Greif, Matuúš Ružinský či Lukáš Pauschek.  Hlavným trénerom tímu je aktuálne Ján Kozák ml.

Aktuálne čaká ŠK Slovan, alebo tím belasých 2. Kolo kvalifikácie Európskej ligy, v ktorej sa tím postaví fínskemu majstrovi KuPS Kuopio.

FC Spartak Trnava a aktuálne výsledky a zloženie 

Spartak Trnava je bezpochyby ďalším z top tímov Slovenska. Stal sa až päťkrát majstrom niekdajšieho Česko-Slovenska a majstrom Slovenska v sezóne 2017/2018. Trnavský tím sa dostal, tak ako ŠK Slovan do Ligy majstrov UEFA, kde sa v roku 1969 dokonca dostal až do semifinále, z ktorého ho vyradil amsterdamský tím Ajax.

Spartak Trnava je rozhodne jedným z najstabilnejších účastníkov novodobej slovenskej ligy. Tej sa zúčastnil 19 z 20 ročníkov, čo je pozoruhodný výkon.

V spomínanej sezóne 2017/2018 sa mu po neuveriteľných 45-tich rokoch podarilo dosiahnuť majstrovského tituli, keď vo finále porazil Dunajskú Stredu. Oslavy tohto titulu sa konali po poslednom ligovom zápase s AS Trenčín, ktorého sa zúčastnilo vyše 17 tisíc divákov. Oslavy boli v skutku velkolepé, nechýbala ani autogramiáda, ohňostroj či slávnostná omša v katedrále v Trnave.

Na aktuálnej súpiske je prevaha slovenských hráčov, medzi ktorých patrí aj Ľuboš Kamenár, Matúš Turňa či Matej Jakúbek. Aktuálne má Spartak Trnava aj významných hráčov na hosťovaní, napríkad islandského Birkir Valur Jónsson, ri brazilských hráčov Saymon Cabral či Allecks Godinho. Hlavným trénerom je aktuálne Marián Šarmír.

ŠK Slovan Bratislava vs FC Spartak Trnava: kurzová ponuka

Tradičné slovenské derby je veľmi významný duel, s ktorým súvisí aj vysoká sledovanosť a zvýšená aktivita v stávkových kanceláriách. V prípade, že si chcete na duel týchto dvoch slovenských rivalov vsadiť, odporúčame vybrať si k tomu jednu z najlepších a najpopulárnejších slovenských stávkových kancelárií. V týchto stávkových kanceláriách máte istotu, že budú vaše stávky a peniaze v bezpečí, zároveň sa budete môcť zapojiť do komunity stávkarov, písať si s nimi správy, sledovať ich tikety ako aj prispievať vašimi komentármi do rúznych fór.

Medzi tie najväčšie slovenské stákové kancelárie patrí Tipsport, Fortuna, Niké alebo Doxxbet. Tieto stávkové kancelárie umožňujú svojim hráčom stávkovať na futbalové a aj iné športové podujatia online, prostredníctvom webovej stránky ako aj osobne, na ktorejkoľvek pobočke. Všetky kvalitné stávkové kancelárie majú pre vás pripravenú aj mobilnú aplikáciu, vďaka ktorej si môžete otvoriť váš tiket skutočne kdekoľvek.

V týchto stávkových kanceláriách môžete využiť niekoľko druhov stávok a tiketov a slovenské derby môžete sledovať aj naživo priamo na stránkach operátora. Staviť si pritom môžete nielen na víťaza derby, ale aj na počet tímov v zápase, na výsledky jednotlivých polčasov, na presné výsledky ako aj na to, v ktorej minúte padne prvý gól. Veľmi populárnym druhom stávok sú aj hendikepy.

Fortuna Liga a slovenské derby

Najbližšie derby, zároveň to úplne posledné derby v roku 2020 sa odohrá 12. Decembra 2020 vo Fortuna lige. Na tento zápas vám odporučujeme zvoliť si jedného z popredných slovenských stávkových kancelárií, v tomto prípade je rozhodne najviac využívaná stávková kancelária Fortuna. V tej budete mať možnosť sledovať prenos naživo, priamo na ich stránke.

Tipsport vs Fortuna vs Doxxbet: Ktorý z nich je najlepší slovenský športový denník?